
Foto: Line Dybwad-Olsen
Unni Wilhelmsen solo
25-årsjubileum som artist
Kalkmølla Kulturstasjon
Kalkmølla Kulturstasjon
Unni Wilhelmsen har i over 25 år reist rundt på oppdagelsesferd i Norge med sine gitarer og selvskrevne låter for å spille for folk i bygd og by. Hun spiller på bitte små, norskdesignede gitarer med forsterker, på akustiske gitarer, på sølvskimrende elgitarer med vreng og ekko, eller på piano.
Det er fremdeles intimformatet hun trives best i. Hun spiller helst på de trangeste, små stedene - hvor hun kan se ansiktene til alle som er der. Det er den næreste formen for akustiske konserter hun liker best. I tillegg til tekstene og musikken, får man gjerne høre historiene bak eller anekdoter om tilblivelsen.
I anledning sitt 25-årsjubileum som artist har hun tatt et dypdykk i sin rikholdige skattkiste av musikk og latt gamle låter få skinne på nytt i konsertkonseptet Unni spiller Unni Wilhelmsen.
www.kulturstasjonen.no
www.facebook.com/kalkmolla
Salgsstart 15. november.
-
Torsdag 23. mai 2024 Kl. 19.30
